Zakład Opiekuńczo – Leczniczy

DSCN5095

ZAKŁAD OPIEKUŃCZO – LECZNICZY DLA DOROSŁYCH

Poddębice, to miasto powiatowe, oddalone 30 km od Łodzi, usytuowane 10 km od autostrady A2, na trasie kolejowej łączącej Śląsk z Trójmiastem. Połączenie z Łodzią jest doskonałe dzięki rozbudowanej sieci busów przyjeżdżających co 15 minut do Poddębic z centrum Łodzi.
Zasoby wód geotermalnych, brak przemysłu oraz okoliczne lasy czynią z Poddębic miasto mające doskonałe warunki do prowadzenia klimatoterapii.

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy mieści się w jednokondygnacyjnym oddziale szpitalnym z salami chorych z pełnym węzłem sanitarnym przy każdym pokoju. Zakład zapewnia pacjentom opiekę poprzez zatrudnienie wykwalifikowanej i doświadczonej kadry lekarsko-pielęgniarskiej, której nadrzędnym celem jest dobro pacjenta. Pacjenci przebywający w ZOL-u korzystają również z zabiegów rehabilitacji leczniczej. Na terenie placówki znajduje się sala intensywnego nadzoru, gdzie przyjmowani są pacjenci w stanie wegetatywnym, wymagający wentylacji i żywienia pozajelitowego lub dojelitowego.
Bezpieczeństwo pacjentów zapewnione jest poprzez monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.
W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przebywają osoby, przewlekle chore, które ze względu na stan zdrowia i niesprawność fizyczną, brak samodzielności i samopielęgnacji, konieczność stałej kontroli lekarskiej, potrzebę profesjonalnej pielęgnacji oraz rehabilitację, powinny przebywać w zakładzie opiekuńczym, i które w ocenie skalą poziomu zapotrzebowania na opiekę osób trzecich (opartą na skali Barthel) – uzyskały 40 punktów lub mniej. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia do zakładu opiekuńczego nie mogą być przyjmowani pacjenci z chorobą nowotworową, chorobą psychiczną lub uzależnieniem.
Kwalifikacja pacjenta do objęcia opieką w ZOL-u odbywa się na podstawie wniosku wystawionego przez lekarza i pielęgniarkę (Wniosek do pobrania w zakładce Pliki do pobrania – wniosek do ZOL).

Wniosek do ZOL (standardowy):

Regulamin przyjęć

Skala Barthel

Skierowanie do ZOL

Wniosek do KRUS ZUS

Wniosek o wydanie skierowania do ZOL

Wymagane dokumenty

Wywiad pielęgniarski

Zaświadczenie lekarskie

Wniosek do ZOL (żywienie dojelitowe i pozajelitowe):

Regulamin przyjęć

Skala Barthel

Skierowanie do ZOL

Wniosek do KRUS ZUS

Wniosek o wydanie skierowania do ZOL

Wymagane dokumenty

Wywiad pielęgniarski

Karta kwalifikacji do żywienia

Ocena ryzyka (SCORE

)Skala GLASGOW

SUBIEKTYWNA GLOBALNA OCENA STANU ODŻYWIENIA

Zaświadczenie lekarskie